Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Розпочався довгоочікуваний поточний середній ремонт на дорозі Т-13-09

Розпочався довгоочікуваний поточний середній ремонт на дорозі Т-13-09

Розпочався довгоочікуваний ремонт на дорозі Т-13-09 Щастя – Широкий, яку місцеві мешканці називають «дорогою життя». Соціальна вагомість цієї дороги полягає у тому, що вона з’єднує прифронтову Станицю Луганську з іншою територією української Луганщини. Саме у Станиці Луганській знаходиться єдиний пішохідний контрольний пункт в’їзду-виїзду на окуповану територію, який щоденне перетинають близько 10 тисяч осіб.

Наразі поточний середній ремонт автомобільної дороги Т-13-09 Щастя – Широкий проводиться на двох ділянках, а саме — км 22+000 – км 26+000 (від населеного пункту Середньотепле до н.п. Плотина), км 26+000 – км 32+000 (від н.п. Плотина до н.п. Широкий). Ці дві ділянки мають найбільші ушкодження. Роботи виконує підрядник ТОВ «Данко», планується закінчити роботи до червня поточного року.

Як відзначив начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Миколайович Циганський, цього приватного підрядника було обрано у 2018 році за результатами тендерів, які провела Служба автомобільних доріг у Луганській області у системі ProZorro. Роботи з поточного середнього ремонту підприємство було готове розпочати восени минулого року, але через неузгодженість джерел фінансування роботи було перенесено на весну 2019 року.

Нагадаємо, що Служба автомобільних доріг у Луганській області провела тендер на ремонт двох ділянок цієї дороги, а саме: Т-13-09 Щастя — Широкий на ділянці км 22+000 - км 26+000, Т-13-09 Щастя — Широкий на ділянці км 26+000 - км 32+000.

Служба автомобільних доріг у Луганській області зробила все належне – провели тендери, обрали підрядника, підписали договір щодо виконання робіт, в якому зазначені відповідальність та гарантії щодо якості проведення робіт.

Дорога Т-13-09 Щастя – Широкий знаходиться у вкрай поганому стані, особливо зазначені вище ділянки цієї дороги. За результатами тендерів було обрано підрядника для виконання зазначеннях робіт. Цей підрядник був залучений на проведенні інших робіт на дорогах Луганщини. Замовник відновлювальних робіт — Служба автомобільних доріг.

«Позиція Служби автомобільних доріг у Луганській області була у тому, що ми підтримуємо місцевих мешканців Луганщини у тому, що «дорога життя», дорога Т-13-09 Щастя – Широкий має бути відремонтована. Ми знаємо ТОВ «Данко» як сумлінного підрядника, який якісно та вчасно виконує поставлені завдання. Так, наприклад, вони працювали на дорогах державного значення, які проходять через населені пункти Кремінна,  Сєвєродонецьк, Підгорівка (Старобільський район), Калмиківка та інших. Головне – вони добре вмотивовані швидко та якісно провести роботи та мають відповідну потужну техніку. Планується що всі необхідні роботи з поточного ремонту будуть проведені до червня 2019 року» - підкреслив Віктор Циганський.

Віктор Циганський зазначив, що під час виконання робіт, дорожники дотримуються технологічного процесу — якість асфальтобетону, температурний режим.

«Асфальтобетонну суміш доставляють з Сєвєродонецька, з асфальтобетонного заводу підприємства «Данко». Щоденно привозять 400 тонн асфальту, який відразу укладають. Температура асфальту при доставці, укладці та ущільненню відповідає нормативам. Служба автомобільних доріг у Луганській області проводить моніторинг проведення робіт – зауважень немає» - додав Віктор Циганський.

Представник підрядника — начальник проведення робіт на ділянці км 26+000 - км 32+000 (дорога Т-13-09 Щастя — Широкий) Роман Вікторович Чумак повідомив, що на цей час задіяні 20 співробітників ТОВ «Данко», працює відповідна техніка – асфальтоукладач, три катки, інша техніка.

«Вчора, наприклад, привезли 400 тонн асфальту (це 15 КамАЗів), поклали 2625 метрів. Товщина вирівнюючого шару асфальту 7 см, верхній шар буде 5 см, загалом – 12 сантиметрів. Дорога не перекрита, роботи ведуться по лівій стороні. Безпека руху забезпечена працюючим світлофором та відповідними знаками» - сказав Роман Чумак – «При сприятливих погодних умовах роботи з укладання першого шару асфальту на дорозі плануємо закінчити через місяць. До кінця травня – початку червня зробимо всю роботу».

Його колега – начальник проведення робіт на ділянці км 22+000 - км 26+000 Володимир Павлович Степаненко повідомив, що зараз ведуться роботи з підготовки дорожнього покриття до укладки нового асфальту.

«Розчищаємо узбіччя дороги, поновлюємо ширину. Плануємо у найближчі тижні покладати перший, вирівнюючий шар асфальтобетону. Складнощі цієї дороги в тім, що довгі роки її не ремонтували, дорога зазнала значних ушкоджень, основа дорожнього покриття зазнала значних руйнувань та деформацій, на деяких ділянках дорожній одяг майже зруйновано» - сказав Володимир Степаненко.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Служба автомобільних доріг у Луганській області несе відповідальність за стан справ на дорогах державного значення.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці